Tauron Live

Légy erős, légy bátor és védd az országod akár egy dühödt bika! Légy te is Tauron!!!

A játékon csak balesetmentes burkolt fegyverekkel és pajzsokkal lehet játszani.
Íme ezek elkészítéséhez két link:

http://www.youtube.com/watch?v=H8Vote4SdZw

http://www.youtube.com/watch?v=B9ixHvXuCWE


Fegyverek Burkolása

A fegyverek burkolata lehet szövet, illetve ragasztószalag. A szövet vitathatatlan előnye, hogy nehezebben szakad, illetve nem keményedik fel az összehúzódás következtében a fegyver burkolata. Létezik még a szövet alapú ragasztószalag (lásd: Gaffer tape) ami nem nyúlik.

A Polyfoam Edit A Polyfoam section

A polyfoam (csőburkoló, hőszigetelő) egy vicc (legfeljebb N30, de általában N15 sűrűségű). Nem tartja az alakját, nem elég sűrű, szakadékony. Ami miatt használják fegyverek burkolására, mert olcsó (annyira nem), könnyen beszerezhető és jobb mint a semmi. Az EVA habszivacs határozottan alaktartóbb és erősebb, tartósabb (gumihabnak is nevezik) mint a normál csőburkoló, teniszcipő talpakban használják tipikusan, az ára, csak 2-3 szorosa a normál polyfoam-nak. Beszerezhető túraboltokból, fittness áruházakból fekvőmatrac formájában. Léteznek ugyan anyagok, amik a jó öreg poly-nál sokkal megfelelőbbek lennének a célra, és ha ritkábban kell cserélni a fegyveren a burkolást, akkor anyagilag még lehet, hogy meg is érné a rendes nagy ütközés szilárdságú zárt cellás habszivacsok (High-Impact Closed-Cell Foam) használata, de hazánkban a beszerezhetőségükkel problémák lehetnek. Ilyen anyagokat elsősorban védőfelszerelések (pl harcművészeti és sport segédeszközök, mentőmellények, etc...) gyártásával foglalkozó cégek használhatnak termékeik készítéséhez, kiskereskedelmi forgalomban nem nagyon látni ilyet. Marad tehát a polyfoam, mely bármelyik barkács áruházból beszerezhető. Cső és lap kiszerelésben egyaránt kapható. A csőburkoló elég népszerű (egyszerűen burkolhatóak vele a fa nyelek), ám gyakran roszabb minőségű, mint a komolyabb igénybevételre (padló szigetelés) tervezett lap társai.
A polyfoam-nál az N után áló szám jelentése: math

Rétegelt lemez 

A rétegelt lemez komoly hátulütője, hogy igen rövid időn belül elfáradhat és eltörhet. Hatalmas előnye viszont, hogy rendkívüli szabadságot kap a készítő a forma kialakításában. Rétegelt lemeznél először érdemes a kész fegyver körvonalait megszerkeszteni a lemezre, majd eldönteni, hova mekkora burkolatot kap a fegyver, és ezt "lenyesni" a kész formából, majd az újonnan kialakult körvonalat követve kivágni. Figyelni kell, hogy elég széles maradjon mindenhol a lemez, hogy mekkora a minimális szélesség az a fegyver hosszától és a rétegelt lemez szélességétől is függ, és ha mód van rá nem szabad átvágni mindkét szálirányt egyszerre.

Törés ellen 

Rétegelt lemeznél különösen de minden fa magú fegyvernél ahol fenn áll a törés veszélye, érdemes szigszalaggal de inkább hobby szalaggal (Power Tape) masszívan betakarni a fát, esetleges törése esetén ez megakadályozza a csonk kiszabadulását a burkolatból, ami szituációtól függően akár életveszélyes is lehet. A hobby szalag a széle felöl könnyen téphető, de hosszában nagyon erősen tart. Különösen a tiplifák esetében lehet fontos a szigszalag borítás, ugyanis hajlamosak szép hegyesre törni. Alternatív megoldás lehet a szigszalagnál sokkal megbízhatóbb és egyenletesebb ún. (hő)zsugorcső vagy "zsugor pvc", ami hőre összehúzódik a fa körül, felveszi annak alakját, és egybentarthatja valamennyire akárhogy törik szét a fa.

Súlyozás Edit Súlyozás section

Fontos, hogy megfelelően ki legyen súlyozva a fegyver mivel a forgatása akkor lesz könnyed, életszerű. LARP fegyvereknél néha érdemes az igazihoz képest inkább markolat súlyosra készíteni a fegyvereket. Kardoknál az első harmad és a keresztvas közé érdemes a súlypontot elhelyezni, minél közelebb van a súlypont a keresztvashoz annál manőverezhetőbb a fegyver. Ehhez célszerű ólmot használni, mert kis helyet foglal, de lehet használni az egészségre kevésbbé káros a kerítésdrótot is, melynek sűrűsége kb 3/4-ede az óloménak. A kerítésdrótot szorosan a nyélre tekerve megfelelő súlyú és formájú markolatgomb alakítható ki. Az ólmot horgászboltokban viszonylag drágábban lehet beszerezni, de méret és forma tekintetében komoly választék szokott lenni. A darab ólmokat a markolat végéhez ragasztani a lehető legegyszerűbb módja a fegyver kisúlyozásának, ám a gyakorlat azt mutatja, hogy hajlamos letörni az így készített markolatgomb. Sokkal megbízhatóbb ha a nyélre körbe kerül rögzítésre az ólom akár szigetelő szalggal is tökéletesen rögzíthető. Ezenkívül meg lehet az ólmot olvasztani, utána kiönteni és szalag formájában feltekerni a nyélre. Alternatív megoldás, hogy nem kell önteni az ólmot, mivel szépen laposra lehet kalapálni és lemezvágó ollóval könnyen csíkokra vágható, az így nyert némiképp egyenetlen de hajlékony szalagokat szintén a nyélre kell feltekerni a kívánt formában és szigszalaggal borítani.

Biztonság! Vigyázat az ólomöntés egészségkárosító lehet a megfelelő hozzáértés hiányában! Az ólom megmunkálás után a bőrről minél hamarabb el kell távolítani az esetleg rárakódott ólmot, hogy később ne juthasson be a szervezetbe!

A hegy burkolása Edit A hegy burkolása section

A fegyverek szúróhegyére kell még különös gondot fordítani, mert a közönséges szigszalagozási technikák esetén hajlamosak vagy felkeményedni, vagy letörni. Érdemes a leszigszalagozás elött a hegy közelében arasznyi hosszan azt a részt hosszában egymást átfedő szigszalag (vagy textil szalag illetve power tape) csíkokkal megerősíteni. Ez jó eséllyel megakadályozza a hegy leszakadását, ami erősen sérülés veszélyes, viszont nem keményedik meg jelentősen a burkolat, ami a több rétegű spirális "körbe" szigszalagozásnál szokott előfordulni. Külföldön jellemzően még nagyobb hangsúlyt fektetnek a szúróhegyre, és a zárt cellás (polyfoam) szivacson egy plusz nyitott cellás puha szivacs réteg is beépítésre kerül. Miután az alapozás megvan, magát a hegyet hosszában a hegyen átvezető csíkokkal kell fedni lazán de paszentosan (vagyis teljesen simuljon rá a hegyre, de a későbbiekben ne húzódjon össze), úgy, hogy bőven belelógjon a hegy alatt később elkezdődő spirál tekerés alá.

Fegyverek súlya Edit Fegyverek súlya section

A fegyverek ideális súlyáról megoszlanak a vélemények: egyesek szerint minél könyebb annál kisebb a baleset veszély tehát annál jobb; a másik véglet pedig azt mondja legyenek reális súlyúak, mert az az igazi, kell a kontroll, a balesetek meg beleférnek; az arany középutat vallók szerint valami súlya legyen, de ne érje el az eredeti fegyver súlyát. Ebben a kérdésben az egyéni preferencián túl az a mérvadó, hogy a játék amire készülsz milyen elvárásokat támaszt a fegyverekkel kapcsolatban.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 2
Heti: 9
Havi: 8
Össz.: 23 765

Látogatottság növelés
Oldal: Műhely
Tauron Live - © 2008 - 2024 - tauron.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »